... ...

W sobotę 11 marca br. na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie odbędzie się II edycja Biegu kobiet, połączona z piknikiem wojskowym. „Dołącz do nas” to hasło tegorocznego biegu, w którym rywalizować będą nie tylko kobiety. Do udziału w biegu zapraszamy również mężczyzn, którzy chcą spróbować swoich sił oraz uczcić na sportowo Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym roku zachęcamy do pokonania dystansu 11 550 metrów. Skąd taka liczba? Odpowiadamy z dumą – w Wojsku Polskim służy już 11 550 żołnierzy – kobiet. 

MON zaprasza  do udziału w biegu wszystkich fanów sportu oraz dobrej zabawy.  W tym celu przygotowano mnóstwo atrakcji towarzyszących – piknik z pokazem sprzętu wojskowego, losowanie numerów startowych z nagrodami, spotkania z utytułowanymi sportowcami, gry i zabawy dla dzieci oraz najprawdziwszą i najsmaczniejszą grochówkę wojskową. 

Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m.in. o wojskowej służbie kobiet w kraju oraz poza granicami Polski. Na wszelki pytania chętnie odpowiedzą przedstawicielki Rady do Spraw Kobiet w resorcie obrony narodowej. W specjalnie przygotowanych punktach będzie można również zapytać o Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową.

Bardzo ważnym elementem biegu jest przygotowanie. Doskonale o o godz. 11:45  rozgrzewkę poprowadzą sportowcy Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego Ministerstwa Obrony Narodowej. 

11 marca to wyjątkowy dzień z Wojskiem Polskim. 

W programie sobotnich zmagań sportowych znalazły się również atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Dzień kobiet na sportowo to również biegi dla dzieci na dystansach 100, 200 oraz 800 metrów z podziałem na kategorie wiekowe. Doskonała okazja do świetnej zabawy oraz zdobycia kolejnego medalu do kolekcji. Kto wie, jaki talent kryje się w twoim dziecku? Przyjdź i przekonaj się ile radości daje wspólna aktywność sportowa. Zapisz swoją pociechę do biegu.

Udział w biegu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Dlatego nie czekaj i zapisz się już dziś! Każdy z uczestników biegu otrzyma pakiet startowy oraz – po ukończeniu biegu – medal pamiątkowy. Rejestracja, regulamin i szczegóły dostępne na zapisyonline.pl.

ZAPISY ruszają 2 marca br.

Plan wydarzenia (11 marca 2023 r. – Łazienki Królewskie):

godz. 9:00 – otwarcie biura zawodów, pobieranie pakietów startowych;
godz. 10:00 – piknik wojskowy;
godz. 10:45 – rozgrzewka dla najmłodszych;
godz. 11:00 – start biegów dla dzieci;
godz. 11:45 – rozgrzewka dla biegaczy biegu pod hasłem „Bieg kobiet – dołącz do nas”;
godz. 12:00 – start biegu „Bieg kobiet – dołącz do nas”;
od godz. 13:30 – dekoracja zwycięzców, losowanie nagród, pokazy sceniczne;
godz. 15:30 – występ artystyczny;
godz. 16:00 – zakończenie pikniku