... ...

Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa prowadzi nabór do udziału w międzynarodowych zawodach o charakterze sportowo - rehabilitacyjnym Invictus Games Vancouver-Whistler 2025 organizowanych w terminie 08 - 16.02.2025 r.

Zapraszamy wszystkich poszkodowanych żołnierzy i weteranów do zgłaszania się do udziału w Invictus Games - międzynarodowych wielodyscyplinarnych zawodach sportowych, które odbędą się w lutym 2025 roku w Vancuver.

Invictus Games to wyjątkowa okazja do pokazania niezłomnej woli i ducha walki rannych, poszkodowanych weteranów, którzy dzięki sportowi i rywalizacji mogą odzyskać siłę i pewność siebie. Nazwa wydarzenia pochodzi od łacińskiego słowa "invictus", które oznacza "niepokonany”. Zawody zostały zainicjowane przez brytyjskiego księcia Harry’ego, który sam służył w armii i jest świadom piętna jakie wojna odciska na zdrowiu fizycznym i psychicznym żołnierzy.

Dotychczas odbyło się sześć edycji Invictus Games – w Londynie (2014 r.), Orlando (2016 r.), Toronto (2017 r.), Sydney (2018 r.), Hadze (2022 r.) oraz w Düsseldorfie (2023 r.)

W 2025 roku odbędą się kolejne zawody Invictus Games, tym razem w Kanadzie. Będzie to pierwsza edycja, w której uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w konkurencjach zimowych, takich jak: curling na wózkach, skeleton, narciarstwo alpejskie i narciarstwo biegowe. To nowe doświadczenie i nowa motywacja dla naszych żołnierzy. Każdy, kto został poszkodowany w służbie, może zgłosić się do Polskiej Reprezentacji Sportowej na Invictus Games Vancouver-Whistler 2025.

Nabór zawodników jest prowadzony spośród obecnych i byłych żołnierzy rannych w służbie. Termin zgłaszania akcesu do udziału w zawodach upływa 2 stycznia 2024 r. 

W kolejnym etapie planowane jest przeprowadzenie posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej (złożonej z przedstawicieli Resortu Obrony Narodowej) do wyboru składu Polskiej Reprezentacji Sportowej Invictus Vancouver-Whistler 2025.

Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa zainteresowanych udziałem w zawodach prosi o czytelne wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie jego skanu w formacie pdf bezpośrednio na adres kancelarii Centrum Weterana, adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.