... ...

W sobotę  zakończyły się zawody  żołnierzy-weteranów Invictus Games. Polscy weterani  zdobyli zdobyli 8 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

Gratulacje wszystkim zawodnikom i wspierającym ich rodzinom złożył osobiście w Düsseldorfie gen. dyw. Dariusz Pluta, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP.

Zawody  odbyły się w dniach 9-16 września 2023 r. w niemieckim Dusseldorfie. Invictus Games to inicjatywa, której pomysłodawcą i patronem jest Książe Sussex - Harry. To nie tylko zawody sportowe, w których biorą udział żołnierze i weterani poszkodowani - to przede wszystkim wielka społeczność międzynarodowa, która wspiera się wzajemnie w procesie dochodzenia do zdrowia, dzieli się swoimi doświadczeniami i siłą „invictus” - niezwyciężonych. 

W trakcie zawodów Invictus Games oprócz rywalizacji na arenach sportowych w walce o medale, główną ideą jest pokonywanie kolejnych barier i ograniczeń związanych z urazami i ranami odniesionymi na polu walki. Rywalizacja przebiega w atmosferze braterstwa i stanowi swojego rodzaju terapię po często traumatycznych przeżyciach ze służby.

zdjęcie: SGWP/X