... ...

Kpt. Rafał Bereza został mistrzem świata w zawodach "Najtwardszego Strażaka" w fomule FIREFIT, które odbyły się w Kanadzie, a mł. kpt. Adam Spychał - został  wicemistrzem   w kategorii  indywidualnej. 

Zawody w formule FIREFIT odbyły się w dniach 13-17 września w miejscowości Sarnia (Kanada). Uczestniczyli najlepsi z najlepszych z Europy i Ameryki Północnej, a wśród nich reprezentacja Polski.

Podczas rywalizacji odbywającej się w formule FireFit zawodnicy muszą zmierzyć się z zadaniami wykonywanymi przez strażaków w trakcie codziennej służby – zarówno podczas pożarów, miejscowych zagrożeń, jak i podczas zajęć doskonalenia zawodowego, gdzie niezwykle istotne jest przygotowanie fizyczne. Zadania na specjalnie stworzonym w celu przeprowadzenia zawodów torze wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym z podłączonymi aparatami ochrony układu oddechowego. Podczas startu indywidualnego zawodników czeka m.in. wspinaczka na wieżę z 19-kilogramowym pakietem wężowym, wciągnięcie takiego samego pakietu na wieżę przy pomocy liny, przesuniecie ciężaru przy pomocy 4-kilogramowego młota, jak najszybsze pokonanie slalomu, a także przeciągnięcie tyłem manekina o wadze 80 kilogramów na dystansie 30 metrów.

Do Kanady wyjechała drużyna w  składzie:  kpt. Rafał Bereza (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie), kpt. Paweł Leśnicki (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy), kpt. Mateusz Wesołowski (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim), mł. kpt. Adam Spychała (KP PSP Ostrów Wielkopolski), st. sekc. Dawid Hyżyk (KM PSP Poznań), kpt. Bartosz Janicki (KM PSP Szczecin) – kierownik reprezentacji, st. bryg. Piotr Kalinowski (KG PSP).  

Jak poinformowała  KG PSP  polska reprezentacja w dniach 28-31 sierpnia br.  ćwiczyła podczas zgrupowania przedstartowego, które odbyło się na obiektach Ośrodka Szkolenia KW PSP w Toruniu z siedzibą w Łubiance.

zdjęcie: KGPSP/X