... ...

Spółka JELCZ w dniach 5-8.09 uczestniczyła w rekordowej pod względem liczby odwiedzających, a zarazem wystawianego sprzętu XXXI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Był to bardzo ważny i owocny czas dla naszej Spółki, nie tylko z uwagi na zatwierdzone umowy, ale także dużą liczbę odbytych spotkań, które z pewnością zaprocentują w najbliższej przyszłości.

Podczas targów minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowy w dwóch kluczowych programach modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP: umowy wykonawcze na pozyskanie przeciwlotniczych zestawów rakietowych krótkiego zasięgu Narew, oraz umowę na dostawę Zautomatyzowanych Stanowisk Dowodzenia (ZSD) Zenit MP+ dla Zestawów Rakietowo-Artyleryjskich (ZRA) PILICA+.

Wielką popularnością podczas targów cieszyły się prezentowane na stoisku JELCZ Sp. z o.o. podwozia trzeciej generacji pod koreańską wyrzutnię Chunmoo i amerykańską HIMARS. Ustawione na zewnętrznej przestrzeni targowej pojazdy z wyrzutniami wzbudzały wielkie zainteresowanie odwiedzjących. W trzecim dniu targów na naszym stanowisku gościliśmy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego ministra Jacka Siewierę. Pojazdy Spółki JELCZ, jak relacjonują media, były niemal wszechobecne na tegorocznych targach. Można je było zobaczyć nie tylko na stanowisku Spółki, ale także na stanowiskach innych przedsiębiorstw z grupy PGZ. Ze szczególnym uwzględnieniem podwozia pod mobilne węzły łączności do programu WISŁA. Najwięcej naszych ciężarówek bez wątpienia można było zobaczyć na wystawie polskich Sił Zbrojnych. 

Spółka JELCZ została również wyróżniona dwoma prestiżowymi nagrodami. Wyróżnienie Specjalne Ministra Obrony Narodowej otrzymał system przeciwlotniczy krótkiego zasięgu „Mała Narew” . Jest to produkt, który powstał w ramach konsorcjum PGZ-Narew, w którym JELCZ odpowiada za opracowanie podwozia spełniającego wymogi programu. Spółka otrzymała nagrodę I-stopnia w kategorii innowacyjny produkt za podwozie samochodu ciężarowego typ P882.57 w organizowanym przez Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa. Konkurs był objęty patronatem honorowym szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 
W ostatnim dniu targów podczas uroczystej gali konstruktor Andrzej Choroszy, wieloletni pracownik Biura Rozwoju JELCZ Sp. z o.o. wraz z innymi zasłużonymi pracownikami z Grupy PGZ S.A. został wyróżniony Srebrnym Krzyżem Zasługi na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

- Sukces udziału naszej Spółki w tegorocznych targach to efekt pracy całej naszej załogi Zaprezentowany podczas targów pojazd T45 pod koreańską wyrzutnię Chunmoo to efekt jednej z najszybciej przeprowadzonych integracji w historii Wojska Polskiego. Realizacja tak złożonych i realizowanych pod ogromną presją czasu projektów nie byłaby możliwa bez zaangażowania kompetentnej i otwartej na nowe wyzwania kadry.- podkreśla prezes Zarządu JELCZ Sp. z o.o. Marcin Runowicz. KPO

fot. Justyna Orzechowska