... ...

Collins Aerospace, dział firmy RTX dostarczył pierwszą sieciową radiostację pokładową  TruNet™ AR-1500 z nowym oprogramowaniem polskiemu Ministerstwu Obrony Narodowej na wyposażenie  flotę samolotów C-130 H Hercules sił powietrznych w radiostacje. 

TruNet™ AR-1500 to międzynarodowa wersja produkowanej przez firmę Collins amerykańskiej radiostacji ARC-210 o tym samym zakresie częstotliwości i tych samych parametrach co w wersji ARC-210 Gen6, z wyborem fal i rozszerzonymi funkcjami, w tym obsługą transmisji danych w paśmie L -Band i przez łącze Link-22. Jest ona przeznaczona dla klientów dokonujących bezpośredniego zakupu sprzętu z USA na zasadach komercyjnych. Wykorzystuje najnowszą technikę, software i architekturę radiostacji programowalnych, umożliwiając wypróbowaną, w pełni bezpieczną komunikację na polu walki oraz łatwe ulepszenie do nowszej wersji w miarę zmieniających się potrzeb i celów misji.

– Modernizacja polskiej floty samolotów Hercules poprzez wyposażenie ich w radiostacje AR-1500 umożliwi siłom powietrznym bezpieczną łączność opartą na najnowszych standardach NATO podczas przyszłych misji sojuszniczych – powiedział Ryan Bunge, wiceprezes i dyrektor generalny działu łączności i rozwiązań sieciowych (Communication and Networking Solutions) w Collins Aerospace. – AR-1500 to jedyna programowalna radiostacja z obsługą pasma L dostępna w tej chwili na rynku. Jest wyposażona w szerszy zestaw funkcji operacyjnych oraz najnowsze technologie szyfrowania i przeciwzakłóceniowe. Gwarantuje pomyślną realizację misji dziś, a także, w miarę pojawiania się nowych wymagań, także i w przyszłości.

Collins od ponad 25 lat jest liderem na rynku wojskowej łączności lotniczej. Firma dostarcza nowoczesne, niezawodne technologie łączności, umożliwiając swoim klientom inteligentną, wielodomenową łączność na potrzeby kluczowych misji.