... ...

Płk  Paweł Piątkowski przejął obowiązki dowódcy w 13 Śląskiej Brygadzie  OT w miejsce płk. Tomasza Białasa. 

Uroczystość odbyła się 16 września br. na placu apelowym 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w dniu 16 września 2023 r.  w obecności dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Macieja Klisza, przedstawicieli władz samorządowych ziemi śląskiej, dowódców jednostek wojskowych, komendantów instytucji wojskowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz sympatyków 13. ŚBOT.  

Obejmujący obowiązki dowódcy płk Paweł Piątkowski w swym wystąpieniu podziękował przełożonym za obdarzone zaufanie oraz zapewnił wszystkich zebranych, że uczyni wszystko, aby sprostać wyzwaniom stojącym przed brygadą.

Płk Paweł Piątkowski urodził się 25 września 1975 r. w Krakowie. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego. Od promocji oficerskiej był związany z 1 Dywizjonem Lotniczym oraz 1 Pułkiem Specjalnym, w których przeszedł kolejne szczeble dowodzenia: od stanowiska dowódcy plutonu, dowódcy kompanii do szefa sekcji logistyki. W 2011 r. został dowódcą zespołu zabezpieczenia logistycznego JW NIL. Na przełomie roku 2011 i 2013 był szefem wydziału technicznego w Dowództwie Wojsk Specjalnych w Krakowie. W latach 2014 - 2017 był szefem wydziału technicznego w Dowództwie Sił Specjalnych, Centrum Operacji Specjalnych - Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych. W 2017 roku związany z Wojskami Obrony Terytorialnej. Ry
 

zdjęcie: wojsko-polskie.pl/13bot