... ...

- Trzeba powiedzieć wprost, że ujawniono tajemnice, które są częścią tajemnicy NATO - tak gen. Waldemar Skrzypczak komentuje publikację w spocie PiS dokumentu wytworzonego przez Sztab Generalny Wojska Polskiego w 2011 roku. Zdaniem partii rządzącej dokument to dowód, że "rząd Tuska w razie wojny był gotowy oddać połowę Polski".

- Ja nie wiem, czy jest jakieś słowo, które określiłoby to, co zrobiono - komentuje w rozmowie z WP gen. Waldemar Skrzypczak, wyraźnie zdumiony tym, co zrobiło Prawo i Sprawiedliwość.

W ten sposób były dowódca Wojsk Lądowych (w latach 2006-2009) odnosi się do filmu, jaki w niedzielę opublikowało PiS w swoich mediach społecznościowych. Wystąpił w nim minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który zarzucił, że rząd Tuska "w razie wojny był gotowy oddać połowę Polski".

Pokazano pierwszą stronę dokumentu wytworzonego przez Sztab Generalny Wojska Polskiego. To "Plan użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Warta - 00101". Podtytuł brzmi "Samodzielna operacja obronna". Plan został podpisany 30 czerwca 2011 roku przez ówczesnego Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysława Cieniucha, a następnie 11 lipca zatwierdzony przez szefa MON Bogdana Klicha.

źródło: wiadomości.wp.pl 

Więcej:   >>>