... ...

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego stwierdził, że Polska powinna rozważyć wprowadzenie obowiązkowej służby obywatelskiej dla obu płci. - To nie tylko budowanie obywatelskich postaw i społecznej odpowiedzialności - przekazał w rozmowie z Radiem ZET.

Kwestia obronności od czasu pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę stała się przedmiotem powszechnej dyskusji. Szczególnie w ostatnim czasie sprawy związane z bezpieczeństwem są głośno podnoszone przez polskie władze. Przy tej okazji wraca także kwestia powszechnej służby wojskowej, która pozostaje zawieszona od 2008 roku.

Obowiązkowa służba wojskowa dla wszystkich? Szef BBN: Powinniśmy to rozważać

Temat powrotu do powszechnej służby wojskowej w Polsce został także podczas rozmowy Jacka Siewiery z Radiem ZET. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego powiedział wprost, że władze "powinny rozważyć" odwieszenie tego obowiązku. - Powinniśmy to rozważać. Moje zdanie, jako szefa BBN, jest takie, że powinniśmy docelowo wprowadzić formę obowiązkowej służby obywatelskiej, równą dla obu płci w zakresie obrony ludności i służby wojskowe - powiedział.

Źródło: www.wojskonews.pl 

Więcej: https://wiadomosci.gazeta.pl/  >>>