... ...

W sobotę, 2 września o godz. 11.00 na placu apelowym Akademii Marynarki Wojennej  przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów 6 i 12 - miesięcznego kursu oficerskiego  słuchaczy Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Jak poinformował  rzecznik prasowy AMW dr Radosław Maślak, to dla 44 absolwentów Studium Oficerskiego jeden z najważniejszych momentów w ich karierze. Ceremonia rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia na plac apelowy pododdziałów oraz pocztu sztandarowego Uczelni. Dowódca uroczystości tuż po wybiciu „szklanek” (elementu charakterystycznego tylko dla Marynarki Wojennej) wyda komendę do podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz odegrany zostanie hymn państwowy. Po wygłoszonym przemówieniu okolicznościowym przez Rektora-Komendanta kontradmirała prof. dr. hab. Tomasza Szubrychta, tego aktu dokonał Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański. 

Ceremonię uświetniła Orkiestra i Kompania Reprezentacyjna MW. Na zakończenie odbyła się uroczysta defilada.

Po promocji już w najbliższych dniach rozpoczną służbę w jednostkach, gdzie dostali pierwsze przydziały. Przez kolejne lata będą zdobywać nowe doświadczenia, które zwieńczone będą awansami na wyższe stopnie oficerskie.

zdjęcie:  AMW/Tweeter