header portal

 

 

 

poniedziałek, 29 lipiec 2019 07:38

Ponad 100 mln zł z NCBR na wsparcie projektów dotyczących cyberbezpieczeństwa

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

105,4 mln zł przeznaczyło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na wsparcie projektów dotyczących cyberbezpieczeństwa w ogłoszonym właśnie, trzecim konkursie w ramach programu CyberSecIdent .Nabór wniosków w nowym konkursie potrwa od 23 sierpnia do 7 października br.

Głównym celem programu CyberSecIdent jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa polskiej cyberprzestrzeni poprzez zwiększenie dostępności narzędzi sprzętowo-programistycznych do 2023 roku. Program koncentruje się na tworzeniu i rozwijaniu rozwiązań technologicznych ułatwiających współpracę i koordynację działań między różnymi domenami bezpieczeństwa cyberprzestrzeni - ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowej tożsamości. Efektem realizowanych przy wsparciu NCBR projektów ma być także wdrażanie nowych metod i technik identyfikacji i uwierzytelniania.

 

Uruchomiony przez NCBR konkurs jest skierowany do jednostek naukowych i przedsiębiorców. O dofinansowanie mogą ubiegać się konsorcja naukowe (złożone z co najmniej dwóch jednostek naukowych) lub naukowo-przemysłowe (w skład których wchodzą co najmniej jedna jednostka naukowa oraz co najmniej jeden przedsiębiorca).

Minimalna wartość projektu to 3 mln zł, a dofinansowanie fazy badawczej (badania przemysłowe i prace rozwojowe) w przypadku jednostek naukowych wynosi 100 proc. kosztów kwalifikowanych ponoszonych w projekcie przez te jednostki.

W dwóch dotychczasowych konkursach CyberSecIdent dofinansowanie z NCBR w łącznej wysokości ponad 106 mln zł otrzymało 10 projektów. Jednostki naukowe i wyspecjalizowane firmy pracują m.in. nad: prototypem kompleksowego, zintegrowanego systemu monitorowania, obrazowania i ostrzegania o zagrożeniach cyberprzestrzeni państwa; skalowalnym i wydajnym rozwiązaniem programistycznym chroniącym sieci operatorskie przed atakami typu DDoS; czy prototypem urządzenia i systemu do wykrywania ataków bądź́ wycieków informacji za pomocą unikalnego podejścia do obserwacji ruchu sieciowego z wielu perspektyw wewnątrz sieci.

Szczegółowe informacje o III konkursie CyberSecIdent są dostępne na stronie NCBR i pliki do pobrania. >>>

 

 

I

Czytany 177 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA