header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
wtorek, 30 lipiec 2019 18:49

Pierwsze mieszkanie dla terytorialsa

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej Andrzej Jurgermann odebrał we wtorek od wojska mieszkanie w Swarzędzu w ramach pilotażowego programu "Mieszkanie dla Terytorialsa". Szeregowy nie jest zawodowym żołnierzem, na co dzień pracuje jako doradca, ale należy do terytorialsów. Jako pierwszy na czas służby dostał dwupokojowe mieszkanie od Agencji Mienia Wojskowego. Jak powiedział, jest bardzo mile zaskoczony.

Terytorials zamieszka w budynku przy ul. Grudzińskiego 18 c w Swarzędzu. Jest to efekt pilotażowego programu „Mieszkanie dla Terytorialsa” realizowanego wspólnie przez poznański oddział regionalny AMW i 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej. Dotąd lokale mieszkalne z Agencji otrzymywali wyłącznie żołnierze służby zawodowej. Teraz pojawiła się możliwość, by w przypadku gdy potrzeby kwaterunkowe żołnierzy zawodowych będą już zapewnione, pierwszeństwo najmu mieli również żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową (TSW).

Obecnie w ramach prowadzonego pilotażu zainteresowani terytorialsi będą mogli wynająć mieszkania w Swarzędzu, Śremie, Witkowie i w Kruszewni. Liczba dostępnych mieszkań jest ograniczona. Lokale przysługiwać będą tylko na czas służby w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Mieszkania będzie można wynająć na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia umowy do 3 lat.

Warunkiem uzyskania lokalu jest, by wynajmujący żołnierz WOT miał podpisaną umowę o pracę. Musi uzyskać też pozytywną opinię dowódcy 12 WBOT i wpłacić 3-miesięczną kaucję.

W uroczystym przekazaniu kluczy do mieszkania dla pierwszego w Polsce żołnierza WOT uczestniczył  dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej - płk Rafał Miernik i dyrektor Oddziału AMW w Poznaniu - Krzysztof Dembiński oraz zaproszeni goście.

zdjęcie: AMW

 

 

 

Czytany 500 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA