header portal

 

 

 

piątek, 02 sierpień 2019 20:11

Przekazanie obowiązków dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej

Napisane przez mjr Marek Nabzdyjak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

31 lipca w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się ceremonia przekazania sztandaru Dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W uroczystości, która odbyła się przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich uczestniczyli m. in. parlamentarzyści, władze województw, w których stacjonują jednostki wojskowe 16DZ, biskup polowy Wojska Polskiego, dowódcy związków taktycznych i jednostek wojskowych, a także komendanci i szefowie służb mundurowych oraz stowarzyszeń zaprzyjaźnionych z 16 Dywizją Zmechanizowaną.

Przedstawiając sylwetkę nowego dowódcy pomorskiej dywizji, I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. pil Jan Śliwka podkreślił, że nowo mianowany dowódca 16 PDZ gen. bryg.  Krzysztof Radomski jest oficerem z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. Generał Śliwka zaznaczył również o pełnym przekonaniu, iż generał Radomski to doskonały wybór na dowódcę dywizji, który swoim bogatym doświadczeniem z powodzeniem będzie realizował wizję rozwoju związku taktycznego: „Pan generał pełnił służbę na różnych odpowiedzialnych stanowiskach służbowych w jednostkach 16 dywizji. Dlatego jestem przekonany, że zadania stojące przed dywizją będą realizowane na najwyższym poziomie” – podkreślił na zakończenie wystąpienia.

 

Modlitwa i błogosławieństwo księdza biskupa, odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada pocztów sztandarowych i pododdziałów jednostek 16DZ zakończyły uroczystość przekazania sztandaru i zmiany na stanowisku dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

źródło: DG RSZ

Czytany 709 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA