header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
piątek, 02 sierpień 2019 20:24

Jest pozwolenie na budowę nowego szpitala wojskowego w Legionowie

Napisane przez CO MON
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek, 2 sierpnia w obecności szefa MON, Robert Wróbel Starosta Legionowski podpisał pozwolenie na budowę szpitala wojskowego w Legionowie, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego.

Jak przypomniał minister Błaszczak szpital będzie służył żołnierzom Wojska Polskiego, szczególnie z nowotworzonej 18. Dywizji Zmechanizowanej, ale także będzie służył mieszkańcom Legionowa i powiatu legionowskiego. Szef MON zwrócił uwagę, że dzięki nowej placówce opieki medycznej, mieszkańcy Legionowa, miasta które od zawsze związane jest z Wojskiem Polskim będą mogli korzystać również z tego potencjału, jaki tworzy Wojsko Polskie.

- Poprzez utworzenie szpitala w Legionowie powstanie 250 nowych miejsc pracy. To będą miejsca pracy właśnie związane z funkcjonowaniem szpitala, a więc to miejsca pracy, które zostaną przeznaczone dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. (…) Będą pracowali wybitni specjaliści, bo takich wybitnych specjalistów zatrudnia Wojskowy Instytut Medyczny. To są rzeczywiście lekarze należący do najlepszych w Polsce, a więc gwarantujący to, że poziom leczenia w tym szpitalu będzie wysoki – powiedział szef MON.

Minister poinformował także, że funkcjonująca dziś w Legionowie wojskowa przychodnia zostanie zintegrowana ze szpitalem i będzie dalej działała na rzecz mieszkańców.

Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób - lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Podstawowym źródłem finansowania inwestycji będą środki resortu obrony narodowej.

źródło: CO MON

zdjęcie; Leszek Chemperek ( CO MON)

 

Czytany 186 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA