header portal

 

 

 

wtorek, 13 sierpień 2019 07:36

Błaszczak: Wojsko Polskie powinno liczyć co najmniej 200 tys. żołnierzy

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minister obrony Mariusz Błaszczak uważa, że polska armia powinna liczyć przynajmniej 200 tys. żołnierzy. W rozmowie z Polskim Radiem 24 Błaszczak mówił, że jednym z jego priorytetów jest zwiększenie liczebności Wojska Polskiego.

Sposobem realizacji tego celu jest – jak wyjaśniał Błaszczak – kampania „zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Minister obrony przypomniał, że obecnie polska armia liczy niewiele ponad 100 tysięcy wojskowych.

– Powinniśmy mieć przynajmniej 200 tys. żołnierzy, jestem o tym przekonany, że jeszcze więcej powinno liczyć Wojsko Polskie, bo to daje nam gwarancję bezpieczeństwa. A przecież możemy się rozwijać. Każde z nas, Polek i Polaków, może się rozwijać tylko wtedy gdy Polska jest bezpieczna – powiedział Błaszczak.

Źródło: wojskonews.pl 

https://www.tvp.info

Czytany 176 razy

3 komentarzy

  • Link do komentarza Ziko środa, 14 sierpień 2019 07:30 napisane przez Ziko

    Jakim zatem cudem przenosi się doświadczonych żołnierzy do rezerwy kadrowej a następnie zwalnia... Kto będzie szkolił młodych - brunatni z Białegostoku... A co z obiecanym 1000 PLN dodatku dla każdego żołnierza. Wstyd ministrancie...

  • Link do komentarza Marco wtorek, 13 sierpień 2019 16:55 napisane przez Marco

    haha 200tys? Kto tam chce iść? za 3k być ściera? Nie dzięki.

  • Link do komentarza Zizitop wtorek, 13 sierpień 2019 12:13 napisane przez Zizitop

    Panie, zajmij się Pan może jakością, a nie liczebnością. Sprawdź Pan kiedyś jak jest zdawany coroczny egzamin z WF. Zdziwisz się Pan, albo dobrze Pan wiesz jak z tym jest, tylko ukrywasz Pan to przez opinia publiczną. Tę żenadę. Pozdrawiam.

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA