header portal

 

 

 

wtorek, 13 sierpień 2019 07:43

Żandarm zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żołnierz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Żołnierz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim w czasie wolnym od służby, jadąc obwodnicą Mińska Mazowieckiego, zauważył dostawczego fiata, który jechał „wężykiem”. Podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, żołnierz podjął działania w celu zatrzymania kierowcy, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W ich wyniku kierujący zjechał na jedną ze stacji paliw, gdzie żandarm przejął kluczyki pojazdu i powiadomił Policję.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci poddali kierowcę badaniu na obecność alkoholu, które wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Również jadący pasażer, z którym kierowca w momencie zatrzymania próbował zamienić się miejscami za kierownicą, miał 1,8 promila alkoholu. Mężczyźni zostali zatrzymani w areszcie. Kierowca pojazdu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia tego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów. Został także zobowiązany do zapłaty świadczenia na pomoc postpenitencjarną oraz pokrycie kosztów postępowania.

Wzorowa postawa żołnierza Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim pozwoliła wyeliminować zagrożenie, jakie stanowił nietrzeźwy kierowca dla innych uczestników ruchu drogowego i najprawdopodobniej zapobiegła tragedii.

źródło: KG ŻW

fot.: KPP w Mińsku Maz.

Czytany 169 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 sierpień 2019 08:03

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA