header portal

 

 

 

piątek, 16 sierpień 2019 20:05

Europejski projekt budowy czołgu i wspólne ćwiczenia z Niemcami

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Rozmawialiśmy z panią minister Annegret Kramp-Karrenbauer na temat wyzwań przed którymi stoi NATO. Są to oczywiście wyzwania związane z agresywną polityką rosyjską. (…) Podkreślałem nasze polskie podejście w ramach sojuszu, które jest skoncentrowane na zagrożeniach i na tym, aby wspólnie stawić czoło tym zagrożeniom – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MON po spotkaniu z minister Federalną Obrony.

W piątek, 16 sierpnia odbyło się w Berlinie spotkanie ministra Mariusza Błaszczaka z minister Annegret Kramp-Karrenbauer. Szef polskiego MON był pierwszym gościem zagranicznym nowej minister Federalnej Obrony.

Szef MON w trakcie rozmowy przedstawił konkretne propozycje współpracy pomiędzy Wojskiem Polskim a armią niemiecką, w tym również o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO. 

 

Szef MON poinformował, że jednym z tematów były również kwestie związane z projektem budowy nowego czołgu.

- Rozmawialiśmy na temat francusko – niemieckiego projektu czołgu, który jest na wstępnym etapie. Z naszego punktu widzenia, dobrze byłoby gdyby ta inicjatywa została przyspieszona i zgłoszona w ramach projektów PESCO. Aby była wzmocniona finansowaniem unijnym. Byłaby ona dobrym rozwiązaniem również dla polskiego przemysłu zbrojonego – poinformował minister Błaszczak.

Rozmowy w Berlinie dotyczyły także stworzonego w Polsce dowództwa dywizyjnego w Elblągu.

źródło: CO MON

Czytany 180 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 sierpień 2019 20:51

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA