header portal

 

 

 

czwartek, 05 wrzesień 2019 06:34

Ruszyło formowanie kolejnych batalionów WOT

Napisane przez ppłk Marek Pietrzak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie kolejnych batalionów lekkiej piechoty – to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mogli wstąpić w szeregi formacji z uwagi na brak wolnych stanowisk etatowych.

Formowanie nowych batalionów rozpoczęło się w ramach już istniejących brygad obrony terytorialnej w:

Słupsku (7 Pomorska Brygada OT);
Inowrocławiu (8 Kujawsko – Pomorska Brygada OT)
Kutnie (9 Łódzka Brygada OT)
Sandomierzu (10 Świętokrzyska Brygada OT)
Cieszynie (13 Śląska Brygada OT)
Ponadto, na terenie województw opolskiego i lubuskiego rozpoczęło się formowanie dwóch batalionów, które tymczasowo zostaną podporządkowane pod istniejące brygady OT.

Docelowo pododdziały te wejdą w struktury planowanych do utworzenia lokalnych brygad OT, są to bataliony dyslokowane w:

Skwierzynie (tymczasowe podporządkowanie pod 12 Wielkopolską Brygadę OT, docelowo w strukturach brygady lubuskiej);
Brzegu (tymczasowe podporządkowanie pod 13 Śląską Brygadę OT, docelowo w strukturach brygady opolskiej).
Wnioski o powołanie w szeregi WOT mogą już składać mieszkańcy województw zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego, gdzie powstaną brygady obrony terytorialnej.

Osoby zainteresowane służbą w Wojsku Polskim w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej na stanowiskach dla żołnierzy zawodowych jak i ochotników powinny zgłosić się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień.

ppłk Marek Pietrzak
zdjęcie: WOT 

Czytany 821 razy

2 komentarzy

  • Link do komentarza uważny obserwator poniedziałek, 09 wrzesień 2019 18:09 napisane przez uważny obserwator

    do xyz:
    jestem szeregowym z 12 letnią wysługą i nie mogę potwierdzić tego co mówisz na podstawie własnego doświadczenia. W czasie swojej służby poznałem bardzo wielu żołnierzy z różnych jednostek, korpusów i z różną wysługą. To nie jest ani trochę tak jak napisałeś. Nie wiem gdzie służysz, ale ja na swojej drodze spotykałem głównie normalne osoby, chociaż takich zabetonowanych i wywyższających się również. Niemniej jest ogromna różnica w podejściu do szeregowych pomiędzy tym co pamiętam na samym początku swojej służby a tym co jest obecnie. I chociaż nie chciałbym generalizować, to osobiście uważam że jeśli miałbym sprecyzować gdzie o szeregowych mają najgorsze zdanie to w sztabach. A głównie wśród żołnierzy z bardzo dużą wysługą, chociaż nie chciałbym aby ktoś pomyślał że o wszystkich sztabowcach mam takie zdanie. Pozdrawiam i życzę wytrwałości, nie każdy przełożony to zabetonowany trep :)

  • Link do komentarza Xyz czwartek, 05 wrzesień 2019 20:03 napisane przez Xyz

    Do WOT ze służby zawodowej przeniosą się jedynie Ci z awansami. A jak wiadomo szeregowym robi się pod górkę i nie pozwala awansować gdzie to oni pracują na awanse innych i na całe wojsko ale jak wiadomo szeregowych maja gdzieś a w WOT nie ma drugiej tak niestabilnej pracy bo szer. potrzebny jest tylko. Do rozkrecenia jednostki później wycinaja etaty. Szeregowy dla wojska jest smieciem któremu ręki się nie podaje nie ma co owijac w bawełnę taka prawda godzą się na ponizanie bo boja się o pracę

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA