header portal

 

 

 

czwartek, 05 wrzesień 2019 18:35

WZE SA i HEMERIA będą wspólpracować na rynku nanosatelitów.

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA  i HEMERIA podpisały podczas MSPO porozumienie o współpracy w zakresie nanosatelitów oraz innych projektów, które będą dopasowane na potrzeby wybranych programów.  

- Nasza współpraca zaowocuje produkcją polskich nanosatelitów, które mogą być wystrzelone w konstelacji i mają służyć obserwacji dowolnego kawałka Ziemi już w 18 miesięcy od chwili rozpoczęcia projektu produkcyjnego. Technologia, którą pozyskujemy dzięki temu porozumieniu umożliwi nie tylko spółce WZE S.A. w Zielonce uzyskanie nowych produkcyjnych kompetencji, ale wzbogaci całą Polską Grupę Zbrojeniową w segmencie kosmicznym na najbliższe lata – powiedział po podpisaniu umowy dr Przemysław Kowalczuk, prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce.

 

HEMERIA jest znaczącym graczem w branży kosmicznej, który projektuje, dostarcza, integruje i udostępnia najnowocześniejsze systemy i produkty kosmiczne, które spełniają potrzeby klientów korporacyjnych i naukowych w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa.

HEMERIA jest jednym z trzech największych europejskich dostawców paneli typu sandwich, MLI, wiązek kablowych dla satelit (przyrządów, ładunku, platformy) i wyrzutni (Ariane), opakowań baterii; a także rozwija własną gamę nanosatelitów, zapewniając specjalistom nietechnicznym szybki, konkurencyjny i skuteczny dostęp do przestrzeni kosmicznej. Ry

źródło: PGZ SA

 

 

Czytany 59 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA