header portal

 

 

 

czwartek, 05 wrzesień 2019 21:32

Błażej Poboży nowym podsekretarzem stanu w MSWiA

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył 4 września br. szef MSWiA  Mariusz Kamiński.

Błażej Poboży jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Zajmuje się najnowszą historią polityczną Polski i Europy. Od kilkunastu lat związany z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dwukrotnie wyróżniany w konkursie na najlepszego wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Rady Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Od czerwca 2016 do listopada 2018 roku zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy odpowiedzialny m.in. za promocję i komunikację społeczną oraz oświatę. Od 2018 roku radny m. st. Warszawy. Wiceprzewodniczący i rzecznik klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Warszawy. W 2018 roku odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

W MSWiA wiceminister Błażej Poboży będzie nadzorował Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej.

źródło: MSWiA

 

Czytany 166 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA