header portal

 

 

 

piątek, 06 wrzesień 2019 05:06

MSWiA - ubecki protektorat?

Napisane przez Robert Szmarowski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mariusz Kamiński jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji ledwie od trzech tygodni, a już zdążył ogarnąć resort. No może nie cały. Ściślej, zdążył ogarnąć problem dezubekizacji, w ramach której skrzywdzono bardzo wielu przyzwoitych funkcjonariuszy, wsypując ich do jednego wora z najpodlejszymi kanaliami.

Kamiński tak sprawę ogarnął, że przywrócił ubecką emeryturę Mirosławowi Hakielowi. Kto to Hakiel? A taki szemrany typek, który w SB odpowiadał za dbałość o należyty zapał klasowy funkcjonariuszy. Następnie znalazł się w Policji, gdzie zasłynął wydaniem pozwolenia na broń bandziorowi, który wkrótce potem zastrzelił swoją żonę. Bandzior był znany z bandziorstwa, ale Hakiel postawił na swoim. A potem Hakiel znalazł się w Straży Granicznej, najpierw jako komendant oddziału, a następnie dyrektor Biura Spraw Wewnętrznych.

Na tym stanowisku udawał wielce zatroskanego o dobro strażników, ale podwładnych traktował jak pańszczyźnianych chłopów. Z wyższością, pogardą i niejednokrotnie skrajnie po chamsku.

Hakiel studiował na jednym roku z Sienkiewiczem, tym od państwa teoretycznego. Tu ubek, a tu wielki bojownik o Trzecią RP, jeden z ojców założycieli UOP. I nigdy nikomu nie zapaliła się lampka, że może coś jest nie tak. Hakiel był nietykalny.

Cztery lata temu opisałem jego fenomen w tekście pt. „Towarzysz Hakiel”.

Temat Hakiela nieoczekiwanie powrócił, właśnie za sprawą Kamińskiego, który ideowemu ubekowi przywrócił pokaźne świadczenie emerytalne. Napisał o tym dziennik Rzeczpospolita, w artykule „Łaska ministra – wpływowi policjanci odzyskali emerytury”.

No, panie Kamiński, toś pan pokazał kunszt. W resorcie szambo chlupie na lewo i prawo, zawstydzając partaczy z oczyszczalni Czajka, ale pan wiesz najlepiej co jest pilne, a co błahe.

No błaha jest na przykład afera z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przewodniczący Kolasa wyprowadza stamtąd do prywatnej kiesy dziesiątki tysięcy złotych. Urządził się tam niczym Al Capone. O wszystkim doskonale wie komendant Straży Granicznej, generał Praga i ma to serdecznie w du... żym poważaniu.

Pisałem o tym w cyklu artykułów. Jeden z najnowszych, to „Don Kolasa i związkowa kasa”.

No tak, ale to są jakieś pierdoły. Jakaś mafia pod bokiem szefa formacji. Phy... Tu, tu są ważne sprawy! Przywrócić emeryturę wypróbowanemu ubekowi.

Robert Szmarowski 

Materiały:

Artykuł w Rzeczypospolitej

Towarzysz Hakiel - tekst z 2015 roku

Czy gen. dyw. SG Tomasz Praga osłania mafię?

Czytany 2227 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 wrzesień 2019 18:01

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mingju niedziela, 08 wrzesień 2019 10:34 napisane przez Mingju

  Jak to jest możliwe że za komunę odpowiedziało tylko MSWiA a gdzie pozostałe służby przecież w głòwnej mierze stan wojenny realizowało wojsko i
  sądy to onii pacyfikowali społeczeństwo oto sprawiedliwośč PIS . Jarek chyba ma jakieś osobiste porachunki z milicją.

 • Link do komentarza Zuzia niedziela, 08 wrzesień 2019 10:19 napisane przez Zuzia

  PIS to najlepsza partia dla Polaków. Czerwoni robią się z gniewu zieloni i dobrze gad zawsze będzie gadem. Zapamiętać to czerwona bando. Pozdrawiam Polaków.

 • Link do komentarza Józek Kowalczuk sobota, 07 wrzesień 2019 18:56 napisane przez Józek Kowalczuk

  Panie psychologu rebeliancie Szmarowski. I na tym powinienem zakończyć. Reszta jest milczeniem.

 • Link do komentarza weteran piątek, 06 wrzesień 2019 18:51 napisane przez weteran

  Cały ten PiS to patologia

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA