header portal

 

 

 

piątek, 06 wrzesień 2019 18:36

Defender dla PCO SA za Lornetkę Termowizyjną NPL-1T Agat

Napisane przez AC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim dniu XXVII MSPO w Kielcach wręczono Defendery – nagrody dla najlepszych produktów przemysłu obronnego. Wśród nagrodzonych firm znalazło się PCO S.A., które otrzymało statuetkę za polską Lornetkę Termowizyjną NPL-1T Agat.

Nagrodę w imieniu firmy podczas uroczystej gali odebrał Prezes Zarządu PCO S.A. Paweł Glica.

- Cieszę się, iż PCO S.A., które od wielu lat produkuje uznany sprzęt optoelektroniczny dla Polskich Sił Zbrojnych po raz kolejny znalazło się wśród wyróżnionych firm. Przyznany nam Defender to wyraz uznania za wdrożone przez nas rozwiązanie służące obronności i bezpieczeństwu Państwa. – komentuje Paweł Glica, prezes PCO S.A.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach jest od wielu lat wręczanie Defenderów, które są najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w branży polskiego przemysłu zbrojeniowego. PCO S.A. po raz kolejny znalazło się w gronie uhonorowanych firm, zdobywając na MSPO 2019 Defendera za Lornetkę Termowizyjną NPL-1T Agat.

Na zakończonej XXVII edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, PCO S.A. zaprezentowało wybrane optoelektroniczne przyrządy obserwacyjne i celownicze w hali Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wśród wystawionych produktów znalazły się m.in.: głowice optoelektroniczne GOD-1 Iris oraz GOC-1 Nike, Zintegrowany Moduł Optoelektroniczny ZMO-3 przeznaczony dla zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia (ZSMU) produkcji ZM Tarnów, Kamera Termowizyjna KLW-1E, Kamera Cofania KDN-1T, System Obserwacji Dookólnej SOD Atena oraz System Samoosłony Pojazdu SSP-1 Obra-3.

Po raz pierwszy zaprezentowano Modułowy Zestaw Noktowizyjny przeznaczony dla indywidualnego żołnierza oraz „Morskie” Gogle Noktowizyjne MU-3MM będące nową wersją znanych i cenionych przez użytkowników Gogli Noktowizyjnych MU-3M przeznaczoną do działań w środowisku morskim.

                                                                                           ***

Lornetka Termowizyjna NPL-1T jest urządzeniem przeznaczonym do prowadzenia obserwacji terenu w warunkach ograniczonej widoczności.

Zastosowane w lornetce termowizyjneji rozwiązania konstrukcyjne i zaawansowane metody przetwarzania obrazu termowizyjnego pozwoliły na uzyskanie wyjątkowej jakości obrazu termowizyjnego przy jednoczesnej redukcji masy i poboru energii.

Obraz termowizyjny jest prezentowany na dwóch wyświetlaczach OLED lub może być wysyłany poprzez cyfrowe wyjście video do zewnętrznego wyświetlacza nagłownego lub monitora. NPL-1T umożliwia zapis zdjęć w wewnętrznej pamięci z możliwością przegrania zdjęć do komputera. Podstawowym źródłem zasilania są 4 baterie typu AA, ale lornetka może być zasilana z zewnętrznego- źródła w szerokim zakresie napięć. Lornetka NPL-1T przystosowana jest do współpracy z wojskowym odbiornikiem GPS, umożliwiając wyświetlenie na ekranie współrzędnych geograficznych i czasu.

Dodatkowo lornetka NPL-1T umożliwia orientacyjny pomiar odległości do celu o wysokości 1.75 m.

zdjęcia: PCO SA

 

Czytany 104 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA