header portal

 

 

 

wtorek, 10 wrzesień 2019 19:51

Paweł Woźny - nowym wiceministrem w MON

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Paweł Woźny będzie odpowiedzialny w Ministerstwie Obrony Narodowej za sprawy międzynarodowe.  Wcześniej współpracą międzynarodową w resorcie zajmował się Tomasz Szatkowski, obecnie ambasador Polski przy Kwaterze Głównej NATO.

"Na wniosek ministra @mblaszczak, premier M. Morawiecki powołał na stanowisko podsekretarza stanu w MON Pawła Woźnego" - poinformował na Twitterze resort obrony.

Jak informuje MON, Paweł Woźny ma doświadczenie w dyplomacji. Od 1997 r. pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zajmując się kwestiami relacji Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE.

Posiada także bogate doświadczenie w polskich placówkach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas, w latach 2007-2010 pracował na stanowisku I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie. Następnie w okresie 2012-2018 był kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiedzialnym także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 r. pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej (chargé d’affaires a.i.) w Meksyku.

Nowy wiceminister obrony jest absolwentem dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim – neofilologii ze specjalnością iberystyka oraz wydziału nauk ekonomicznych.

 

zdjęcie: MON

Czytany 264 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA