Wydrukuj tę stronę
wtorek, 10 wrzesień 2019 19:58

Ruszyła trzecia edycja konkursu „Strzelnica w powiecie”

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ruszyła kolejna edycja konkursu MON na budowę strzelnic "Strzelnica w Powiecie". Oferty można składać do 22 października 2019 roku. Samorządy, które spełnią wymagania, będą mogły uzyskać dotację na budowę obiektu wynoszącą nawet 2 mln zł.

Celem trzeciej już edycji konkursu jest dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic, które umożliwią prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych oraz żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Oferty należy składać do dnia 22 października 2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpi w terminie do dnia 15 listopada 2019 r.

Zgodnie z założeniami samorządy, które zostaną zakwalifikowane do programu, będą mogły uzyskać dotacje od Ministerstwa Obrony Narodowej do 80 proc. wartości projektu. Ministerstwo planuje dofinansowanie dwóch rodzajów strzelnic – 100 i 200 metrowych. Wysokość dotacji nie przekroczy 1,5 mln zł  w przypadku budowy strzelnicy 100 metrowej, zaś w przypadku budowy strzelnicy 200 metrowej samorządy mogą liczyć na dofinansowanie do 2 mln zł.

Dokładne warunki, którym musi podlegać strzelnica (usytuowanie, wymagania techniczne dla strefy strzelań, kulochwytów, stanowisk strzeleckich itd.) znajdują się na stronie MON.

zdjęcie: ZM Tarnów 

Czytany 148 razy