header portal

 

 

 

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 08:25

W kieleckim CPDMZ przeszkolono dyrektorów stacji regionalnej TVP

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przeprowadzili szkolenie dla dyrektorów stacji regionalnych TVP, którzy 12 września odwiedzili kieleckie Centrum. Poznanie specyfiki i zadań jednostki wojskowej, a także zapoznanie się z doświadczeniami żołnierzy uczestniczących w misjach zagranicznych, było doskonałą okazją do pogłębienia swojej wiedzy na temat wojska.

„Jesteśmy jedyną jednostką w Polsce, która pod względem specjalistycznym przygotowuje personel wyjeżdżający na misje zagraniczne. Prowadzimy także kurs dla dziennikarzy – kandydatów dla korespondentów wojennych i dzisiejsze szkolenie ma na celu zapoznanie dyrektorów stacji regionalnych TVP z tematyką poruszaną podczas tego i innych kursów. Myślę, że dzięki dzisiejszemu spotkaniu dyrektorzy poznali jak ważne jest szkolenie przed wysłaniem dziennikarzy na misje zagraniczne” – podkreśla komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.


Dyrektorzy stacji regionalnych TVP zostali zapoznani z historią, tradycjami i zadaniami Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Duże zainteresowanie wzbudziła salka afgańska, która jest wykorzystywana do prowadzenia zajęć z negocjacji i pracy z tłumaczem. W części praktycznej poznali wyposażenie i broń, jaką dysponują polscy żołnierze. Wzięli także udział w strzelaniu oraz mogli poznać specyfikę działania podczas patrolu żołnierzy CIMIC.

W imieniu Stowarzyszenia Ruch Wspólnot Obronnych oraz kadry zarządzającej TVP na ręce Pana Komendanta składamy podziękowania dla całej załogi i gratulujemy sprawności organizacji, wiedzy i pasji” - powiedziała płk Anna Osowska Rembecka z Zarządu Stowarzyszenia Ruch Wspólnot Obronnych.

źródło: CPDMZ

Czytany 179 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA