header portal

 

 

 

wtorek, 17 wrzesień 2019 06:12

Stypendia dla dzieci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych lub rannych na służbie

Napisane przez SG WP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już po raz kolejny dzieci funkcjonariuszy służb publicznych, którzy polegli lub zostali ranni na służbie, otrzymały wsparcie w ramach odbywającego się pod prezydenckim patronatem projektu Fundacji „Dorastaj z Nami”. W tym roku stypendia otrzymało 25 nowych podopiecznych fundacji, w tym 14 dzieci żołnierzy, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w kraju lub na misjach wojskowych poza granicami.

Dyplomy stypendialne wręczyła para prezydencka.

– To wielkie dzieło, które jest realizowane dla tych, którzy zasłużyli się Rzeczypospolitej. Dzięki niemu możemy spokojnie mówić, że Polska jest państwem, które pamięta o swoich bohaterach – podkreślał prezydent Andrzej Duda, dziękując wszystkim zaangażowanym w realizację programu, ale także tym, którzy swoim codziennym trudem służą innym, narażając swoje zdrowie i życie. 

- Jesteście w różnym wieku, ale wszyscy musieliście zmierzyć się z bardzo trudnymi i bolesnymi doświadczeniami życiowymi. Bardzo chcielibyśmy, żebyście mieli to poczucie, że ani Wy, ani Wasi bliscy z problemami nie zostaliście sami – przekonywała małżonka prezydenta.

Na czwartkowej uroczystości w Belwederze Sztab Generalny WP reprezentował I zastępca szefa SG WP gen. broni Michał Sikora.

                                                           ***
Fundacja „Dorastaj z Nami” od ponad 9 lat pomaga dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich, którzy polegli, zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w misjach poza granicami państwa oraz w czasie wykonywania obowiązków służbowych w kraju.

W 2017 roku zainaugurowano „Ogólnopolski Program Koalicja: Razem Dla Bohaterów”. W ramach odbywającego się pod prezydenckim patronatem projektu w 2017 roku Para Prezydencka przekazała dyplomy stypendialne 48 dzieciom, a w ubiegłym roku wsparcie z programu otrzymało 20 stypendystów.

Dzięki inicjatywie Fundacji dzieci otrzymują regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną, wsparcie finansowe oraz przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

źródło: SG WP

Czytany 215 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA