header portal

 

 

 

wtorek, 17 wrzesień 2019 17:17

Będzie sformowany 18. Pułk Logistyczny w Łomży

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek 17 września br. w Łomży  odbyły się uroczystości z okazji sformowania 18. Pułku Logistycznego. Jednostka, która została utworzona na bazie Warsztatów Technicznych Łomża podlega bezpośrednio dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. Pułk będzie zabezpieczał pod względem logistycznym działalność jednostek wchodzących w skład „Żelaznej Dywizji”.

Podczas uroczystego apelu szef MON Mariusz Błaszczak wręczył dowódcy nowej jednostki, ppłk. Pawłowi Gałązce decyzję o sformowaniu 18. Pułku Logistycznego.   - To będzie pułk, który będzie składał się z trzech batalionów. Z batalionu, którego zadaniem będzie transport, z batalionu, którego zadaniem będzie zabezpieczenie i batalionu remontowego, który będzie miał w opiece sprzęt, którym dysponuje Wojsko Polskie - poinformował minister Błaszczak.

Szef MON podczas wizyty w Łomży złożył wieniec pod Pomnikiem Ofiar Represji Stalinowskich. Mówiąc o 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę szef MON powiedział: - Na podstawie porozumienia rosyjsko-niemieckiego doszło do czwartego rozbioru Polski. Wówczas nastąpiła okupacja, okrutna okupacja niemiecka i rosyjska, sowiecka. Nie różniły się one metodami. Zarówno eksterminacja ludności polskiej dokonywała się pod okupantem niemieckim, jak i sowieckim. Przecież łapanki, obozy koncentracyjne, to były decyzje i działania niemieckie, a wywózki i zbrodnie były dokonywane przez Rosję sowiecką. (…) Niewątpliwie najbardziej wymownym wydarzeniem pod okupacja sowiecką, było zamordowanie w Katyniu 22 000 polskich oficerów. Zostali zamordowani metodą sowiecką, strzałem w tył głowy. Gdyby nie agresja sowiecka 17 września, losy wojny potoczyłyby się inaczej.

Uroczystość na Starym Rynku w Łomży zakończyła defilada pododdziałów.Ry 

zdjęcie: MON

 

Czytany 440 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 wrzesień 2019 17:25

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA