header portal

 

 

 

sobota, 28 wrzesień 2019 09:05

Zmiana na stanowisku Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału SG

Napisane przez Ewa Gajewska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W siedzibie komendy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, 26 bm. odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku komendanta oddziału. Nowym szefem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej został płk SG Robert Bagan - dotychczas pełniący funkcję zastępcy dyrektora Zarządu ds. Cudzoziemców w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Na tym stanowisku zastąpił płk. SG Andrzeja Rytwińskiego, który swoją dalszą służbę będzie kontynuował jako krajowy ekspert w ramach Misji Pomocy Granicznej dla Mołdawii i Ukrainy EUBAM.

Płk SG Robert Bagan ma 49 lat, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1999 roku w Biurze Dochodzeniowo – Śledczym Komendy Głównej Straży Granicznej, wcześniej związany był z policyjnym mundurem.

Od 2004 roku, w nowo utworzonym Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej, pełnił kolejno funkcje naczelnika w wydziałach: operacyjno–śledczym, do spraw cudzoziemców oraz zabezpieczenia działań. Od marca 2011 roku został mianowany Zastępcą Dyrektora Zarządu Do Spraw Cudzoziemców, które pełnił do chwili obecnej.

zdj. Nadwiślański OSG

 

Czytany 395 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA