header portal

 

 

 

środa, 02 październik 2019 15:50

Za dwa lata powstanie szpital w Legionowie - filia WIM

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za dwa lata zakończy się budowa szpitala wojskowego w Legionowie. Lecznica będzie składać się z sześciu oddziałów i bloku chirurgicznego. Zatrudni 250 osób. W środę, w2 bm została podpisana umowa na budowę szpitala. W uroczystości uczestniczył szef MON Mariusz Błaszczak.

 

Podczas uroczystości minister, który wywodzi się  z Legionowa i  okręgiem wyborczym jest to podwarszawskie miasto  m.in. przypomniał, że idea utworzenia lecznicy w Legionowie narodziła się w 1980 r., kiedy powstawała tam Solidarność.

- W 1980 roku powstawała w Legionowie Solidarność. Powstawała właśnie wokół idei budowy szpitala. To jedna z zasadniczych potrzeb dla mieszkańców Legionowa. Wówczas także dla części mieszkańców, którzy byli żołnierzami Wojska Polskiego. Ta idea nie została zrealizowana mimo wielu obietnic różnych władz - powiedział szef MON.  

Wojskowy szpital w Legionowie będzie oddziałem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szef MON zaznaczył, że placówka będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu.

W nowym szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych. Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Lekarze będą w nim dyżurowali 24 godziny na dobę.

Budynek szpitalny będzie liczył 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób. Opr. Ry

zdjęcie: CO MON

Czytany 125 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA