header portal

 

 

 

środa, 09 październik 2019 18:11

Eksplozja niedaleko Kuźni Raciborskiej. Dotarcie do ciał saperów nie jest na razie możliwe

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ze względów bezpieczeństwa nie można dotrzeć do ciał dwóch saperów ani przeprowadzić oględzin miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do eksplozji niewybuchu w kompleksie leśnym, musi wcześniej zostać oczyszczony z pocisków z okresu II wojny światowej. Stan dwóch innych saperów, rannych wskutek eksplozji, jest ciężki.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 13.40 podczas wykonywania zadania usuwania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, które realizowali żołnierze 29. patrolu rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Dwaj saperzy zginęli na miejscu, czterech zostało przewiezionych do szpitali. Dwaj z nich zostali poważnie ranni.

Informację o przekazaniu sprawy prokuraturze w Warszawie przekazała szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe Bogusława Szczepanek-Siejka. Wcześniej to ta jednostka, w której kilka miesięcy temu został utworzony dział ds. wojskowych, wykonywała czynności w tzw. niezbędnym zakresie - chodziło o działania konieczne dla zabezpieczenia śladów i dowodów. Z uwagi na wagę śledztwa sprawa została przekazana do prokuratury okręgowej w stolicy, gdzie działa także wyspecjalizowana komórka prowadząca postępowania dotyczące armii.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://wiadomosci.onet.pl 

Czytany 93 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA