header portal

 

 

 

środa, 09 październik 2019 18:19

Ruszyła budowa oddziału WIM w Legionowie

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę, 9 października br. w Legionowie,  rozpoczęto budowę budowę nowoczesnego szpitala wojskowego, będącego filią Wojskowego Instytutu Medycznego.

- To zapewnienie bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej dla żołnierzy Wojska Polskiego z 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz z Wojsk Obrony Terytorialnej, bo przypomnę, że od 1 października w sąsiednim Zegrzu mieści się dowództwo WOT - powiedział szef MON.

W październiku 2018 r. szef MON ogłosił powstanie nowoczesnego szpitala w Legionowie na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ. Nowy szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie. Nowoczesny szpital zapewni wojsku, a także mieszkańcom Legionowa i okolic dostęp do całodobowej opieki medycznej.

W nowym szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych. Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób. W budynku szpitalnym będzie 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Ry

zdjęcie: MON

 

 

Czytany 101 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA