header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
piątek, 31 maj 2019 19:26

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

Napisane przez kpt. Magdalena Busz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przywitał nowo przybyłych. Na stanowiska służbowe w innych instytucjach i jednostkach wyznaczono czterech oficerów, a akty mianowania na wyższe stanowiska wręczono pięciu oficerom i jednemu podoficerowi.

Zbiórka była okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących do rezerwy oraz przywitania nowoprzybyłych oficerów, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe. Generał Mika wręczył także medale resortowe.

Zwracając się do żegnanych żołnierzy dowódca podkreślił ich zasługi i podziękował za sumienną służbę i pracę, przypominając ich zaangażowanie oraz gotowość do wielu wyrzeczeń. Ubywającym z DG RSZ generał Mika życzył powodzenia na nowych stanowiskach. „Dziękuję za wsparcie, za wasz wkład w funkcjonowanie Dowództwa Generalnego RSZ. Życzę aby to doświadczenie zdobyte tutaj w DG RSZ przyniosło określone efekty, by pozwoliło realizować Wasze zadania i było powodem do satysfakcji” – dodał.

Generał brygady Krzysztof Radomski z rąk Dowódcy Generalnego RSZ odebrał Srebrny Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju, nadany decyzją Ministra Obrony Narodowej.

Uroczystość była także okazją do wręczenia pułkownikowi Patrickowi Michaelisowi, kończącemu służbę na stanowisku dowódcy Mission Command Element, Srebrnego Medalu Wojska Polskiego. Generał Mika podziękował pułkownikowi Michelisowi za owocną współpracę, życząc dalszych sukcesów na kolejnych stanowiskach służbowych.

W imieniu odchodzących z dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych żołnierzy głos zabrał płk Radosław Nawrocki, który podziękował za wspólną służbę w Dowództwie i życzliwą atmosferę z jaką spotykał się na co dzień w Dowództwie.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników RON.

źródło: DG RSZ
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz

Czytany 2644 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA