header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
czwartek, 06 czerwiec 2019 17:35

Uroczyste wprowadzenie nowego komendanta SOP

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z decyzją prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w dniu 5.06.2019 r. na stanowisko Komendanta Służby Ochrony Państwa został wprowadzony major SOP Paweł Olszewski.

Nowy Komendant Służby Ochrony Państwa pełnił służbę w Biurze Ochrony Rządu od początku istnienia tej formacji, natomiast od lutego 2018 r. jest funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie działań ochronnych i szkolenia. Brał udział w misjach w Iraku i w Afganistanie.

Uroczystość wprowadzenia na stanowisko Komendanta miała miejsce w siedzibie Służby Ochrony Państwa w obecności szefa MSWiA  Elżbiety Witek, sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego, zaproszonych gości i kadry kierowniczej formacji.

Minister Elżbieta Witek w swoim wystąpieniu pogratulowała komendantowi objęcia tej zaszczytnej, choć bardzo trudnej i odpowiedzialnej funkcji.

Mjr SOP Paweł Olszewski podziękował za obdarzenie go zaufaniem i pozytywną ocenę dotychczasowej służby podkreślając jednocześnie, że nowa funkcja to dla niego wielkie wyróżnienie, wyzwanie, ale też odpowiedzialność.

zdjęcie: SOP

Czytany 759 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA