header portal

 

 

 

niedziela, 09 czerwiec 2019 21:39

Świdnik Air Festival z udziałem PZL-Świdnik

Napisane przez Now.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobiega końca druga edycja Świdnik Air Festival - święta awiacji, promującego bogate tradycje lotnicze regionu Lubelszczyzny, w którym od prawie 70 lat, głównie w PZL-Świdnik, produkowane są statki powietrzne.

Dla uczestników II Świdnik Air Festival był to emocjonujący weekend pełen niebywałych pokazów lotniczych, niezwykłych akrobacji w powietrzu, ale także wystaw sprzętu wojskowego, zabytkowych samolotów, samochodów i motocykli, które głównie dzięki kultowym WSK-om, wytwarzanym przed laty w PZL-Świdnik, stały się obok lotnictwa ważnym elementem dziedzictwa kulturowego regionu.

Lubelszczyzna i sąsiadujące z nią Podkarpacie należą do regionów o szczególnym znaczeniu na mapie gospodarczej Polski, dzięki bogatym tradycjom lotniczym, kultywowanym m.in. przez PZL-Świdnik. Tym samym wkład zakładu, będącego integralnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa, który angażuje się w rozwój wysokich technologii  i  wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy w Polsce, w organizację II edycji Świdnik Air Festival był nie tylko powinnością spółki, ale również ogromnym zaszczytem.

Jako Partner Główny II Świdnik Air Festival, spółka PZL-Świdnik, zapewniła organizatorom szeroko zakrojone wsparcie logistyczne (udostępniła teren, hangar, wieżę kontroli lotów, pomieszczenia dla załóg oraz, w miarę możliwości i potrzeb, zapewniła pomoc Zakładowej Straży Pożarnej oraz Ochrony), a śmigłowce produkcji PZL-Świdnik, czyli SW-4i Mi-2 - wzięły udział w pokazach dynamicznych oraz były dostępne na wystawie statycznej.

Zdjęcie: PZL Świdnik 

Czytany 411 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek poniedziałek, 10 czerwiec 2019 20:45 napisane przez Marek

    wynik 4:0 ostatnie 15 minut obrazuje tylko ze nie bedzie I miejsca

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA