header portal

 

 

 

środa, 12 czerwiec 2019 21:38

Wojsko na targach Warsaw Humanitarian Expo

Napisane przez SG WP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek 11 czerwca rozpoczęły się najNajwiększe w Europie międzynarodowe targi poświęcone pomocy humanitarnej i rozwojowej - Warsaw Humanitarian Expo 2019. Na uroczystym otwarciu obecny był zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Adam Joks.

Wojsko Polskie od wielu lat realizuje programy pomocowe, szczególnie w krajach, gdzie nasi żołnierze pełnią służbę w ramach międzynarodowych misji wojskowych.

W latach 2008-2018 przekazano łącznie 244,2 tony pomocy, w tym m.in. środki lecznicze, ambulanse i sprzęt medyczny, sprzęt komputerowy i strażacki oraz materiały dla dzieci - odzież i obuwie, podręczniki i pomoce szkolne oraz sprzęt informatyczny.

Razem z organizacjami pozarządowymi i administracją publiczną żołnierze WP niosą pomoc potrzebującym w krajach rozwijających się oraz w regionach dotkniętych klęskami żywiołowymi.

Usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof, pomoc przesiedleńcom, zarządzanie skutkami wystąpienia skażeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych, zapewnienie bezpieczeństwa to zadania realizowane przez Siły Zbrojne RP w ramach działań humanitarnych.

Wojsko Polskie jest obecne również ze swoimi stoiskami na Warsaw Humanitarian Expo, które wystawiły m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Sztab Generalny WP, Dowództwo Operacyjne, Dowództwo Generalne, Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa i Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

źródło: SG WP

 

Czytany 316 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA