header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
sobota, 15 czerwiec 2019 08:05

Topaz nagrodzony Grand Prix w VII edycji konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa 2019

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zintegrowany system zarządzania walką Topaz spółki WB Electronics SA jest jednym z trzech laureatów Grand Prix konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa” - 2019, organizowanego przez Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych pod patronatem honorowym szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wręczenie nagród odbyło się 14 bm. w Centrum Konferencyjnym WP w Warszawie.

W VII edycji konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2019” zgłoszono 41 produktów. Spośród nich komisja konkursowa nagrodziła 25 w dwóch podstawowych kategoriach: PRODUKT I INNOWACYJNA FIRMA. w tym trzy nagrodą Grand Prix. Uhonorowano też 9 firm.

W kategorii „Innowacyjny Produkt” nagrodą Grand Prix uhonorowano:

• WB Elektronics S.A. za zintegrowany system zarządzania walka Topaz, system dowodzenia, kierowania i rozpoznania przeznaczony dla wsparcia działań dowódców i żołnierzy na szczeblu taktycznym. 

• EXATEL S.A. za Security Operations Center - wyspecjalizowane centrum cyberbezpieczeństwa teleinformatycznego

• Metal Master Sylwia Ładzińska za samolot z napędem odrzutowym Flaris Lar 1 – pięciomiejscowy odrzutowiec, który może być wykorzystany m.in. do celów obserwacyjnych czy niszczenia celów naziemnych

Jest nam bardzo miło, że opracowany przez naszych inżynierów system wspomagający dowodzenie i zarządzanie walką TOPAZ został nagrodzony tak prestiżową nagrodą. Jesteśmy dumni z tego, że ten całkowicie polski system C4ISTAR, znajdujący się już na wyposażeniu oddziałów Wojska Polskiego jest obecnie również doceniany przez naszych sojuszników, którzy mają okazję się z nim zapoznać podczas wielu wspólnych ćwiczeń." – powiedział po odebraniu nagrody Pan Jan Przanowski – konsultant naukowy Zarządu Grupy WB i jeden z twórców systemu.

TOPAZ jest kompletnym i zintegrowanym systemem dowodzenia, kierowania i rozpoznania, przeznaczonym do wsparcia działań dowódców i żołnierzy na szczeblu taktycznym. Jest systemem dojrzałym – rozwijanym od lat 90- tych, kiedy to do Wojsk Rakietowych i Artylerii trafił nowoczesny ZZKO TOPAZ, oparty na cyfrowej platformie łączności FONET.

Doświadczenia z eksploatacji systemu TOPAZ w SZ RP i zagranicznych instalacji oraz toczących się konfliktów zbrojnych na przestrzeni ostatnich lat, doprowadziły do rozbudowy systemu o funkcjonalności związane z rozpoznaniem przy wykorzystaniu różnorodnych sensorów (radary, systemy optoelektroniczne, systemy rozpoznania pasywnego), dowodzeniem, zabezpieczeniem logistycznym oraz kierowaniem uderzeniami bezzałogowych systemów w postaci amunicji krążącej. Dzięki wyposażeniu w szereg rozwiązań / protokołów interoperacyjnych, system jest w pełni kompatybilny z analogicznymi, stosowanymi w armiach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

TOPAZ to rozwiązanie pozwalające na efektywne wykorzystanie bieżących i przyszłych zasobów wojska. Elastyczność systemu stworzonego przez wiodącego polskiego dostawcę systemów łączności i dowodzenia gwarantują Użytkownikowi utrzymanie stałej przewagi informacyjnej nad przeciwnikiem i możliwość rozbudowy systemu o nowe funkcjonalności w zależności od zmieniających się potrzeb.

Celem organizowanego przez stowarzyszenie konkursu jest uhonorowanie osiągnięć polskich przedsiębiorców i instytutów naukowo-badawczych za innowacyjne produkty, projekty oraz usługi, które mogą znaleźć zastosowanie w obszarze bezpieczeństwa narodowego i rozwijaniu potencjału bezpieczeństwa kraju.Ry

Wykaz laureatów dostępny jest na stronie stowarzyszenia >>>

Zdjęcie: Grupa WB

Czytany 390 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 czerwiec 2019 07:02

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA