header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
wtorek, 18 czerwiec 2019 04:56

Nowy interfejs systemu Patriot rodem z gier komputerowych. Upraszcza walkę i szkolenie

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inżynierowie z firmy Raytheon integrują interfejs żołnierz-maszyna WMI (Warfighter-Machine Interface) z wersją PDB 8.1 systemu Patriot. Unowocześnienie  zostanie wprowadzone w najbliższym czasie. Jest to nowa technologia dowodzenia i kierowania, dzięki której koalicyjni operatorzy sprawdzonego w boju systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot™ produkcji Raytheon mogą przeglądać złożone dane w zupełnie nowy, łatwy do zrozumienia sposób.

Interfejs WMI zastąpi pikselową grafikę i skomplikowany system katalogów funkcjami, które doskonale zna każdy gracz – grafiką 3D, czytelnymi stronami stanu systemu oraz funkcjami wyszukiwania. Przeprowadzone przez Raytheon testy pokazują, że interfejs WMI poprawia czas reakcji żołnierzy i obniża prawdopodobieństwo wystąpienia błędu podczas walki, a także skraca czas potrzebny do wyszkolenia operatorów do obsługi systemu Patriot.

– Raytheon stale ulepsza, aktualizuje i unowocześnia system Patriot, tak aby wyprzedzał on ewoluujące zagrożenia. – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obrony Raytheon – Dzięki włączeniu opartego na najnowszych technologiach interfejsu WMI do wersji PDB 8.1 szesnastu partnerów programu Patriot otrzyma interfejs użytkownika dający im kompleksowy obraz pola walki.

W 2018 roku Wojska Lądowe USA zdecydowały o wdrożeniu interfejsu WMI we wszystkich 60 jednostkach ogniowych i 15 batalionach Patriot zarówno w systemach dowodzenia i kierowania na poziomie batalionu, jak i baterii. Wersja PDB 8.1 z interfejsem WMI ma osiągnąć wstępną gotowość operacyjną w Wojskach Lądowych USA w roku 2022. Następnie, gdy partnerzy Patriot będą modernizować swoje systemy do wersji PDB 8.1, interfejs WMI będzie już częścią tej modernizacji. AG

 

Czytany 243 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA