header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
wtorek, 18 czerwiec 2019 05:05

Kaczyński: premier Bielecki chciał zlikwidować armię. Bielecki zaprzecza i grozi pozwem

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli Jarosław Kaczyński nie przeprosi, to sprawa trafi do sądu. Jana Krzysztofa Bieleckiego obraża wypowiedź, że jako premier chciał rozwiązać polską armię. Przypomina, że to on podpisywał rozwiązanie Układu Warszawskiego i deklarował w Waszyngtonie, że Polska chce wstąpić do NATO.

W 1991 roku wycofanie wojsk radzieckich z Polski było jeszcze marzeniem. To było również wspólne marzenie tych trzech postaci: prezydenta Lecha Wałęsa, szefa jego kancelarii, Jarosława Kaczyńskiego i premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Wtedy te trzy osoby ze sobą współpracowały, ale teraz, po prawie trzydziestu latach, prezes PiS przedstawia własną historię tamtych czasów. Historię, w której wówczas to jemu po cichu premier Bielecki miał proponować likwidację Wojska Polskiego. Polska miała być krajem bez armii, tylko z siłami samoobrony. Prezes PiS twierdzi, że Bielecki mu powiedział, że Polska jako podmiot polityki zagranicznej miała być zlikwidowana. Wszystko to Jarosław Kaczyński powiedział podczas XIV Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale w sobotę 15 czerwca.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://fakty.tvn24.pl

Czytany 304 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA