header portal

 

 

 

czwartek, 20 czerwiec 2019 18:57

Służby mundurowe potrzebują lepszego systemu motywacyjnego

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy wdrażane były podwyżki, związki zawodowe opowiadały się z reguły za jednakową kwotą dla wszystkich funkcjonariuszy. Mimo że każda podwyżka ma charakter motywacyjny, to jednak takie rozwiązanie nie stwarza systemu nagradzania wyższymi uposażeniami tych, którzy pracują lepiej i osiągają lepsze efekty - twierdzi MSWiA Jarosław Zieliński. Jak dodaje trzeba postawić na stworzenie prawdziwie motywacyjnego systemu służby.

Zgodnie z zapowiedziami Jarosława Zielińskiego program rozwoju służb mundurowych podległych MSWiA ma zostać wprowadzony po zakończeniu realizowanego obecnie programu modernizacji tych służb. Ma on obowiązywać w latach 2021-2024 i w dużym stopniu skupiać się na kapitale ludzkim.

Wiceszef MSWiA przypomniał w rozmowie, że realizowany obecnie program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 jest "drugim etapem poprawy kondycji tych służb", na który przeznaczono 9,2 mld zł. Dodał, że pierwszy z nich - jak zaznaczył również autorstwa PiS - został uchwalony w styczniu 2007 roku z kwotą na formacje podległe MSWiA w wysokości 6,3 mld zł.

Źródło: www.wojskonews.pl

https://www.pulshr.pl

Czytany 927 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA