header portal

 

 

 

piątek, 05 lipiec 2019 06:39

Nowy dowódca 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego

Napisane przez W. Bartkowicz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Przasnyszu, 1 bm odbyła się doniosła uroczystość objęcia obowiązków Dowódcy 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego przez płk. dypl. Bogusława Postka, który wcześniej pełnił obowiązki Zastępcy Dowódcy.

W ceremonii przyjęcia obowiązków uczestniczył Inspektor Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Sławomir Owczarek, który przedstawił sylwetkę nowego dowódcy, jego dotychczasowe dokonania oraz podziękował ppłk. Sławomirowi Durskiemu za czasowe pełnienie obowiązków na stanowisku dowódcy ośrodka. Kulminacyjnym momentem uroczystości było przywitanie ze sztandarem nowego Dowódcy Ośrodka płk. dypl. Bogusława Postka oraz podpisanie protokołu zdania i objęcia obowiązków. Po ceremonii ppłk Sławomir Durski w krótkich słowach podziękował żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za wzorowe wykonywanie rozkazów w czasie jego 2 – miesięcznego okresu czasowego pełnienia obowiązków.

Następnie głos zabrał płk dypl. Bogusław Postek. Na wstępie podziękował swojej rodzinie za wsparcie i zrozumienie pełnej poświęceń służbie wojskowej. Powiedział, że objęcie obowiązków dowódcy jest dla niego wielkim zaszczytem i uwieńczeniem wieloletniej służby wojskowej. Wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę z władzami samorządowymi miasta i powiatu oraz podziękował wszystkim żołnierzom za dotychczasowy okres wieloletniej, wytrwałej żołnierskiej służby i zaangażowanie w tworzeniu najlepszego wizerunku żołnierza Wojska Polskiego na Przasnyskiej Ziemi. Wyraził również nadzieję, na podobne zaangażowanie żołnierzy i pracowników wojska w czasie jego dowodzenia. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, dowódcy ośrodków radioelektronicznych, delegacja oficerów 6. Ośrodka Radioelektronicznego w Gdyni, instytucji centralnych
i dowództw oraz przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych miasta i powiatu przasnyskiego. W uroczystości udział wzięli również dyrektorzy przasnyskich szkół. Na tak doniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć również byłych dowódców jednostek przasnyskich.

Uroczystość na placu zakończyła defilada pododdziałów Ośrodka. Muzyczną oprawę zapewniła Orkiestra Wojskowa Garnizonu Warszawa, która na zakończenie wykonała wiązankę utworów wojskowych.

źtódło: 2 POR

 Zdjęcia: D. Bojarska

Czytany 704 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA