header portal

 

 

 

sobota, 06 lipiec 2019 04:31

Radary Grupy WB na chorwackich drogach

Napisane przez TB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu br. GRUPA WB dostarczyła do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Chorwacji 32 fotoradary SMARTEYE ST-1, wyprodukowane przez spółkę Polcam | GRUPA WB. Radary służyć będą chorwackiej policji w skutecznym zapobieganiu łamania przepisów drogowych.

Rozwiązanie SMARTEYE ST-1 automatycznie rozpoznaje tablice rejestracyjne oraz markę  i model wszystkich pojazdów na drodze. System namierza pozycję oraz prędkość do 32 pojazdów na czteropasmowej drodze już z odległości 160 metrów. Urządzenie charakteryzuje łatwość obsługi, pełna elastyczność i nowoczesny interfejs przyjazny dla użytkownika końcowego. Architektura systemu pozwala na zamontowanie urządzenia na trójnogu
z ekranem dotykowym, jak również na instalację mobilną ze zdalnym sterowaniem.

Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w innowacyjne modemy inQL, opracowane w spółce Mindmade | GRUPA WB. Umożliwiają one kompleksową łączność mobilną w technologii M2M (Machine to Machine), zapewniającą transmisję danych o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Dzięki temu SMARTEYE ST-1 jest gotowy do automatycznego przesyłu materiałów dowodowych do Narodowego Centrum Mandatowego Chorwacji.

„Cieszymy się, że innowacyjne technologie Grupy WB zaprojektowane na rynki cywilne trafiają do służb drogowych nie tylko w Polsce, ale i za granicą" – powiedział Piotr Wojciechowski, prezes Grupy WB – „Jako firma inżynierska projektujemy całościowe, kompleksowe rozwiązania systemowe, bazujące na naszych własnych opracowaniach. Dzięki połączeniu technologii opracowanych w naszych spółkach Polcam – radary SMARTEYE i Mindmade – modemy inQL, możemy oferować kompleksowe rozwiązania systemowe zwiększające bezpieczeństwo na drogach na wiele kolejnych lat".

„To kolejny krok rozszerzający nasze kompetencje na obcych rynkach – powiedział Krystian Kaczyński, Prezes Polcam – „Nasza spółka jest od lat krajowym liderem producentów zaawansowanych systemów wideorejestratorów, systemów radarowych do pomiaru prędkości i automatycznego mandatowania. Kontrakty zagraniczne to dla nas naturalny krok w stronę ekspansji i globalnego rozwoju firmy".

Dostawa to efekt długofalowej współpracy Grupy WB z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Chorwacji; dostawa kolejnych 18 systemów odbędzie się we wrześniu 2019.

zdjęcie: Grupa WB

Czytany 220 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA