header portal

 

 

 

sobota, 06 lipiec 2019 20:18

Najbardziej pracowity weekend WOT roku

Napisane przez ppłk Marek Pietrzak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ten weekend (6-7 lipca) na terenie całego kraju szkoli się ponad 9 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, to najbardziej aktywny szkoleniowo weekend w całej dotychczasowej historii WOT.

W dniach 6-7 lipca br. w ramach różnego rodzaju aktywności szkoleniowej uczestniczy ponad 9 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, co stanowi 53% żołnierzy OT tej formacji.

Równolegle ze szkoleniami trwa zaciąg do służby. Ochotnicy z Warmii i Mazur, Pomorza, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej rozpoczynają dzisiaj (6 lipca) służbę w WOT, a w niedzielę (7 lipca) 600 żołnierzy WOT złoży uroczyste przysięgi wojskowe.

W Wojskach Obrony Terytorialnej pełni służbę już ponad 20 tys. żołnierzy, w tym 17 tys. stanowią ochotnicy. Proces formowania WOT jest obecnie w jednym z najbardziej dynamicznych okresów, a w ocenie dowództwa WOT w społeczeństwie jest jeszcze olbrzymi potencjał do dalszej budowy formacji.

ppłk Marek Pietrzak

Fot. DWOT

 

Czytany 251 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Qwerty123 wtorek, 09 lipiec 2019 09:14 napisane przez Qwerty123

    "W Wojskach Obrony Terytorialnej pełni służbę już ponad 20 tys. żołnierzy, w tym 17 tys. stanowią ochotnicy". Rozumię że pozostałe 3 tysiące to przymus. Liczba troche pokrywa sie z liczbą zawodowych... i to by sie w duzej mierze zgadzało.

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA