header portal

 

 

 

poniedziałek, 08 lipiec 2019 19:05

Wielka defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w tym roku w Katowicach

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Ze względu na setną rocznicę I powstanie śląskiego i doniosłość tego wydarzenia dla historii Polski, podjęliśmy z premierem i szefem MON decyzję, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego będzie obchodzone na Górnym Śląsku, w Katowicach będzie wielka defilada - mówił w Chorzowie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Chorzowa w Górnośląskim Parku Etnograficznym podziękował za powierzenie mu patronatu nad obchodami setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego. Zaznaczył, że Sejm ustanowił rok 2019 rokiem powstań śląskich. Duda podkreślił, że ogromnie należy mu na przypominaniu i uczczeniu powstań śląskich.

- Podjęliśmy decyzję z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i premierem Mateusz Morawieckim, że w tym roku, wyjątkowo, właśnie ze względu na to, że jest to rok powstań śląskich, także i ze względu na zbieżność dat - 15 sierpnia Masakra mysłowicka, 16 sierpnia 1919 r. wybuch I powstania śląskiego - że w tym roku Święto Wojska Polskiego będzie obchodzone właśnie tutaj na Górnym Śląsku, w Katowicach. I to tutaj właśnie będzie wielka defilada - zapowiedział Andrzej Duda.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://slask.onet.pl

Czytany 242 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Józek Kowalczuk wtorek, 09 lipiec 2019 15:40 napisane przez Józek Kowalczuk

    Panie ppłk. Gdula (Dowódca Garnizonu Bytom). Z całego serca życzę Panu sukcesów. A 4 WOG w Gliwicach to już chyba robi pod siebie. Tak, czy owak, macie przejechane. Ale, mimo wszystko, sercem jestem z Wami. Dacie radę, kichawa do góry. Pozdrawiam.

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA