header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
poniedziałek, 08 lipiec 2019 19:12

Byli komendanci stołecznych Policji zaproszeni do Pałacu Mostowskich

Napisane przez podinsp. Anna Kędzierzawska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w sobotę, 6 lipca Komendant Stołeczny Policji zaprosił do Pałacu Mostowskich byłych komendantów stołecznych Policji. Podczas spotkania wspominano lata służby w KSP oraz zaprezentowano najnowocześniejsze systemy multimedialne i informatyczne wykorzystywane przez stołeczną Policję do skutecznego i profesjonalnego zarządzania jednostką oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Nie zabrakło też pięknych życzeń dla policyjnej formacji na kolejne stulecie.

Na kilka dni przed stołecznymi obchodami Święta Policji, w tym roku wyjątkowymi z uwagi na piękny jubileusz, w Komendzie Stołecznej Policji odbyło się spotkanie byłych szefów tej jednostki. Było ono doskonałą okazją, aby prezentując Stołeczne Stanowisko Kierowania pokazać, jak zmieniała się Komenda Stołeczna Policji przez lata oraz, jak jedna z największych policyjnych jednostek Policji w kraju przystosowała się do zmieniającej się rzeczywistości.

Uczestnikom spotkania zaprezentowano wykorzystywane w „sercu” komendy najnowocześniejsze systemy multimedialne i teleinformatyczne, takie jak: platforma BriefCam do analizy wideo oraz wizualizacji obiektów ruchomych zarejestrowanych w analizowanym nagraniu w skróconym czasie, system wizualizacji wielkoformatowej (ściany wizyjne), zintegrowane terminale radiowe i systemy monitoringu wizyjnego wyświetlane w sztabie SSK oraz systemy radiowe. Wykorzystywane dziś przez stołeczną Policję nowoczesne narzędzia pomagają sprawnie i skutecznie zarządzać ludźmi oraz dbać o bezpieczeństwo w stołecznym garnizonie na najwyższym możliwym poziomie.

Podczas spotkania komendanci wspominali też czasy, kiedy zarządzali tak liczną stołeczną formacją policjantów i pracowników Policji. Mówili też o trudach codziennej służby oraz sukcesach, jakie osiągali ich podwładni.

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej przypomniał z kolei uczestnikom spotkania początki warszawskiej Policji, sięgające okresu międzywojennego i poinformował wszystkich, że Komenda Stołeczna Policji od kilku miesięcy ma swojego patrona – podinsp. Mariana Stefana Kozielewskiego, postać wyjątkową, legionistę, żołnierza i policjanta, ostatniego przedwojennego Komendanta Policji Państwowej Okręgu VI m.st. Warszawy.

Na pamiątkę tego spotkania każdy z byłych komendantów stołecznych Policji otrzymał z rąk generała pamiątkowe pióro, okolicznościowy album z medalem pamiątkowym poświęconym podinspektorowi P.P. Marianowi Stefanowi Kozielewskiemu, Komendantowi Policji Państwowej miasta stołecznego Warszawy w latach 1934-1939, patronowi stołecznej Policji oraz wydanie specjalne Stołecznego Magazynu Policyjnego, z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej, pierwszą tego rodzaju publikację w całej historii stołecznej Policji.

źródło: policja.pl 

Czytany 205 razy

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA