header portal

 

 

 

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images
wtorek, 09 lipiec 2019 07:43

CBA i Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 6 osób ws. afery melioracyjnej

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 osób zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmerię Wojskową w związku z umowami na sponsoring podpisanymi przez Zakłady Chemiczne.

Agenci szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wraz z żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej zatrzymali sześć osób, wśród których jest między innymi żołnierz Wojska Polskiego. Postępowanie dotyczy podejrzenia nieprawidłowości finansowych w działalności fundacji, występującej w imieniu AZS Koszalin S.A. Zatrzymanym po doprowadzeniu do Prokuratury Krajowej w Szczecinie zostaną ogłoszone zarzuty.

Jak ustalono w toku śledztwa fundacja podpisywała w latach 2011-2013 umowy o świadczenie usług reklamowych z Zakładami Chemicznymi. Jednakże część środków przekazywanych przez Zakłady Chemiczne w związku z zawieranymi umowami nie trafiła do AZS Koszalin S.A. Wszystko wskazuje na to, że w konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych.

Jest to wątek wyodrębniony z postępowania dotyczącego tzw. afery melioracyjnej, w której 3 lipca br. prokuratura skierowała już akt oskarżenia - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

 

Czytany 288 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 07:47

Skomentuj

WYSZUKIWARKA

   

SONDA