... ...

Trzynaścioro nowych podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami odebrało z rąk Pary Prezydenckiej dyplomy stypendialne. Tegoroczna Gala odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką wręczyli dyplomy stypendialne dzieciom żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników służb publicznych, których rodzice zginęli bądź zostali ciężko ranni pełniąc służbę. W tym roku po raz pierwszy zostały także wręczone upominki podopiecznym, którzy opuścili Fundację.

To jest wielka radość dla Fundacji, ale także dla mnie i Agaty, którzy czujemy się odpowiedzialni za ten ważny element – misji państwa polskiego, które ma obowiązek opiekować się swoimi funkcjonariuszami i ich najbliższymi – dziećmi, rodzinami. W momencie, gdy to wsparcie dla człowieka jest to znaczy, że państwo istnieje – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił podczas spotkania, że Fundacja jest po to, „aby pomóc, stworzyć możliwości w trudnych momentach życia”. Dodał, że „dla podopiecznych szczególnie ważne są dwa momenty: kiedy dziecko przychodzi do Fundacji – zostaje objęte opieką. Potem ciężka praca – dziecka, a także opiekunów, wszystkich edukatorów i zarządców Fundacji. I na końcu radosny moment pożegnania – wyjścia spod opieki Fundacji człowieka dorosłego, ukształtowanego, który podąża już swoją drogą – podsumował Prezydent.

Wśród nowych podopiecznych są dzieci: żołnierzy (6), funkcjonariuszy ABW (2), funkcjonariuszy SOP (4) oraz medyka (1).

Troje stypendystów opuściło Fundację, ponieważ zakończyli etap edukacji lub podjęli pracę.

                                        ***

Fundacja Dorastaj z Nami zainicjowała w 2017 r. powstanie „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów” i pozyskiwanie środków finansowych na jego realizację. Tegoroczna edycja projektu już po raz siódmy została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki inicjatywie Fundacji Dorastaj z Nami dzieci otrzymują regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną, wsparcie finansowe oraz przygotowane są do wejścia w dorosłe życie i na rynek pracy.

Foto: Grzegorz Jakubowski (KPRP)