... ...

Ciechanowskie koszary zostały opanowane przez Małych Gości! Z okazji Dnia Dziecka mundurowi przygotowali wyjątkowe atrakcje, m.in: dynamiczne pokazy, tor przeszkód, pokaz sprzętu i wyposażenia, malowanie twarzy, zabawę w małego medyka oraz saperskie szukanie cukierków. 

Podobnie jak w roku ubiegłym 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. We wtorek (4 czerwca br.) ciechanowskie koszary przywitały Małych Gości, którzy kilka dni temu obchodzili swoje święto. W tym radosnym dniu dopisała pogoda i frekwencja – przybyli zarówno rodzice ze swoimi pociechami, jak i liczne grupy z ciechanowskich szkół i przedszkoli. 

Na wszystkich przybyłych gości czekały niecodzienne atrakcje i liczne punkty promocyjne ze sprzętem i wyposażeniem żołnierzy, policjantów, strażaków, szkół mundurowych i harcerzy. Najmłodsi uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy wcielając się w rolę małego medyka, ćwiczyli celność i skupienie na stanowisku strzeleckim, za pomocą wykrywacza metali wyszukiwali ukrytych niespodzianek oraz zmierzyli się z torem przeszkód nagrodzonym wojskowym certyfikatem i odznaką.  

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy dynamiczne. Swoje umiejętności zaprezentowali: kadra zawodnicza ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin na czele z żołnierzem 5 Mazowieckiej BOT – st. szer. Weroniką Krzywnicką, uczniowie szkół mundurowych i czworonożni przyjaciele terytorialsów z formującej się Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej K-9 5 MBOT. 

Urząd Miasta Ciechanów zapewnił wszystkim uczestnikom dziecięcej imprezy słodki poczęstunek i saturator z ciechanowską kranówką. 

W organizację wyjątkowego wydarzenia włączyli się: Urząd Miasta Ciechanów, WCR, 1 Dywizja Piechoty Legionów, 1 Olsztyński batalion Składowania, 2 Ośrodek Radioelektroniczny, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Liceum Ogólnokształcące CN-B Feniks, Liceum Ogólnokształcące PUL, Technikum Mundurowe BZDZ oraz ZHP. 

kpr. Elżbieta OBRĘBSKA