... ...

We wtorek  uroczyście została otwarta już trzecia edycja Międzynarodowych Targów Polsecure, podczas których nie zabraknie paneli dyskusyjnych, tematycznych konferencji, dynamicznych pokazów i całej masy najnowocześniejszego sprzętu. Wydarzenie to objęte jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, współorganizowane jest przy dużym wsparciu polskiej Policji, a Grupa WB jest jego partnerem strategicznym.

 W uroczystości udział wziął m.in. podsekretarz stanu Ministerstwa Obrony Narodowej  Stanisław Wziątek, komendant główny Policji insp. Marek Boroń i  Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk . 

Podczas ceremonii otwarcia, musztrę paradną przedstawiła Kompania Reprezentacyjna Policji oraz młodzi adepci sztuki policyjnej ze Szkoły im. 72. Pułku Piechoty z Radomia. O oprawę muzyczną całej uroczystości zadbała Orkiestra Reprezentacyjna Policji na czele z tamburmajorem nadkom. Jakubem Pietruchą.

Druga część inauguracji odbyła się już na hali wystawienniczej, gdzie zaprezentowano jak na przestrzeni lat zmieniały się policyjny radiowozy i motocykle. Była to też podróż sentymentalna, przywołująca umundurowanie policyjne sprzed ponad 20 lat.   

W zewnętrznej strefie zebrani mogli obejrzeć pokaz „Podróż w czasie” przygotowany, m.in. przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zaprezentowano jak zmieniała się flota, wyposażenie i umundurowanie polskiej drogówki na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Pokaz swoich umiejętności mieli także funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, prezentując ochronę VIP-a w sytuacji jego zagrożenia.  

Zaplanowane na najbliższe dni Targi Polsecure stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą producentów specjalizujących się w wyposażeniu specjalnym służb mundurowych. Pojazdy, środki ochrony osobistej, sprzęt ratowniczy, oprogramowanie, systemy łączności, a także cenna wymiana doświadczeń na licznych konferencjach i panelach dyskusyjnych.

We wtorek, 23 bm. odbyła się także Międzynarodowa konferencja pt. „Fundusze unijne wsparciem dla modernizacji  i rozwoju innowacyjności w Policji”. Jutro kolejny dzień targów, który również będzie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

źrodło: policja.pl 

zdjęcia: swietokrzyska.policja