... ...

10 czerwca ok. godz. 10 na terenie zakładów Mesko w Skarżysku-Kamiennej doszło do wypadku, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a jedna znajduje się w szpitalu   pod opieką lekarzy. Obecnie na miejscu trwa akcja gaśnicza i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA oraz Zarząd Mesko SA, wyrażają głębokie współczucie rodzinie ofiary, jak również wyrazy wsparcia dla rodziny poszkodowanego pracownika. - informuje z  komunikacie Mesko SA.

W Mesko rozpoczęła pracę specjalna komisja, która bada okoliczności zdarzenia. Także na poziomie Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołana została komisja, której celem jest zbadanie okoliczności zdarzenia, w tym analiza okoliczności,  które do tego doprowadziły oraz weryfikacja procedur obecnie obowiązujących  i ewentualne rekomendacje co do ich zmiany, tak by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracy.    

Z oczywistych względów jesteśmy bardzo czujni i wrażliwi na wszystkie tego typu sytuacje. Na razie nie ma powodu przypuszczać, aby jakaś zewnętrzna siła stała za tym dramatycznym zdarzeniem w fabryce Mesko. Ale na miejscu są szefowie odpowiednich służb i będziemy sprawdzać oczywiście każdy szczegół - zapowiedział Donald Tusk w trakcie  wyjazdowego  posiedzenia rządu.