header portal

 

 

 

niedziela, 26 maj 2019 19:37

Kredyt dla młodych małżeństw a odprawa mieszkaniowa

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marta: Chciałabym się dowiedzieć czy jeśli wzięłam kredyt na mieszkanie wraz z dofinansowaniem MDM, czy będzie przysługiwała mi odprawa od MON. Jak dzwonie do Agencji Mienia Wojskowego to twierdzą, że będzie mi przysługiwała, ale nie są pewni. Na stronie internetowej MON jest napisane że jeśli ktoś dostał jakiekolwiek dofinansowanie to odprawa się nie przysługuje.

Od redakcji: Zgodnie z art. 23 ust. 9 ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP z dnia 22 czerwca 1995 r. (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 2356), odprawa mieszkaniowa nie przysługuje żołnierzowi zawodowemu oraz osobom, o których mowa w ust. 3, jeżeli żołnierz: 1) skorzystał z uprawnień w przypadkach określonych w ust. 6 i art. 21 ust. 6; 2) został zwolniony z czynnej służby wojskowej na skutek skazania prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego; 3) został zwolniony z czynnej służby wojskowej na skutek orzeczenia wydanego w postępowaniu dyscyplinarnym. Jeżeli żołnierz zawodowy lub jego małżonek (art. 21 ust. 6 ww.ustawy): 1) otrzymał ekwiwalent pieniężny w zamian za rezygnację z kwatery, wypłacony na podstawie przepisów ustawy obowiązujących do dnia 30 czerwca 2004 r.; 2) otrzymał odprawę mieszkaniową wypłaconą albo zrealizowaną w formie rzeczowej na podstawie przepisów ustawy obowiązujących od dnia 1 lipca 2004 r.; 3) nabył lokal mieszkalny od Skarbu Państwa, Agencji albo jednostki samorządu terytorialnego z bonifikatą lub z uwzględnieniem pomniejszenia w cenie nabycia; 4) otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych (Dz.U. z 1992 r. poz. 19 oraz z 1994 r. poz. 36); 5) nabył własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego od Agencji.

Skorzystanie z wskazanych przez Panią programów dofinansowania nie znajduje się w wskazanym powyżej katalogu, w związku z czym nie ma wpływu na prawo do odprawy mieszkaniowej. AG

Czytany 2734 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 26 maj 2019 20:37

Skomentuj

 

rekrutacja i kandydacikategoria

      

      

Powitanie

 

      

      

      

WYSZUKIWARKA

PRZEGLĄD MEDIÓW

   

SONDA